Міжнародна науково-практична конференція «Україна – Литва: історичні, мовно-культурні та туристські паралелі»

21-22 серпня в литовському містечку Анікщяй відбулась друга міжнародна науково-практична конференція «Україна – Литва: історичні, мовно-культурні та туристські паралелі». Як член організаційного комітету, модератор сесії та доповідач участь у ній взяв директор Інституту досліджень діаспори (ІДД), доцент кафедри країнознавства та туризму Ігор Винниченко. Захід, ініційований ІДД та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (Центр балтистики і катедра країнознавства та туризму).
Учасників заходу привітали ректор КНУ проф. В.Бугров, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні В.Сарапінас, Голова Комісії громади литовців світу Д.Асанавічютє, членкиня Комітету освіти і науки Сейму ЛР, директорка Інституту литовської літератури та фольклору проф. А.Мартішютє-Лінартєнє, провідна спеціалістка відділу закордонних литовців Міністерства освіти, науки та спорту ЛР Д.Жємгулєнє, Голова Громади литовців України Д.Макарова, Голова Громади українців Вільнюса Н.Шертвітєнє та почесний консул Анікщяйського краю в Україні В. Строля.
На пленарному засіданні були заслухані доповіді литовських науковців (А.Мартішютє-Лінартєнє, Й.Забарскайтє) та наукової співробітниці Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського Н.Бондар.
Конференція включала три секції «Українці в Литві, литовці в Україні», «Велике Князівство Литовське: спадщина та уроки. Промоція та інновації в туризмі: литовський та український досвід», «Мовно-культурні та літературні паралелі дискурсивного простору України та Литви» в рамках яких були виголошені доповіді: доцент І.Винниченко, професор Клайпедського університету Р.Бальсис, доцентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича І.Гуцуляк, Голова Громади українців Вільнюсу Н.Шертвітєнє, співробітниця Департаменту національних меншин В.Лопятєнє та багато інших.
Важливим підсумком заходу стала пропозиція литовських науковців щодо спільної співпраці з українськими колегами над розробкою інтерактивної мапи та мобільного застосунку «Місця пам`яти на мапі Великого Князівства Литовського». Такий досвід співпраці стане у нагоді для освітніх закладів обох країн.