Міжнародний онлайн-семінар

20 лютого 2023 року відбувся міжнародний онлайн-семінар на тему: «Захист культурної спадщини України у воєнний та повоєнний період: виклики, інновації, дії». З привітальним словом до учасників семінару звернулась Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів. Серед доповідачів – провідні туризмологи та стейколдери кафедри країнознавства та туризму, наші шановні колеги та порадники. Зокрема, Марія Юхновець (Президентка Асоціації в’їзних туроператорів України, керівник відділу обслуговування іноземних туристів ТОВ «Туристична компанія «Київський Супутник»), Ярослав Ємельяненко (Співзасновник компанії «ЧорнобильТур» та голова Асоціації чорнобильських туроператорів). Туризму бути!

Зокрема, у секції №3 «Цифровізація як інструмент збереження та промоції культурної спадщини та туризму» (модератор Євгеній Самойленко, заступник директора Департаменту культури та туризму Київської обласної державної (військової) адміністрації, начальник управління туризму), колективну доповідь на тему «Історико-культурна спадщина під загрозою: виклики та реагування під час війни» презентувала к. геогр. н., асистентка кафедри країнознавства та туризму Діана Гринюк. Співдоповідачі: д. геогр. н. професор Ольга Любіцева (завідувачка кафедри країнознавства та туризму) та офіційний партнер Київського національного університету компанія «TOP PROJECT» у особі керівника Владислава Тіунова. Доповідач розповіла про долучення до авторського волонтерського проєкту з оцифрування «StandBy Ukraine» від «TOP PROJECT» та його важливу місію зі збереження та архівування культурної спадщини у цифровому світі (VR, AR, MR технології). Йшлося про надійний та новітній спосіб, що допоможе убезпечити українську національну ідентичність та культуру і поділитися нею із усім світом. Доповідь підсилювалась знімками об’єктів що підлягали 3D скануванню в рамках цього волонтерського проєкту.

Отже, вдала співпраця освіти, відповідального бізнесу та волонтерства триває. Цікаві презентації, унікальні доповіді, стратегічний контекст.