Третій круглий стіл українсько-корейської співпраці у сфері видання підручників «Деталізація змісту теми «Республіка Корея» у навчальній програмі та підручниках з географії для 10 класу закладів середньої освіти»

19 травня 2023 р., у головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка за ініціативи Посольства Республіки Корея в Україні та Міністерства світи і науки України у співпраці із кафедрою країнознавства та туризму географічного факультету Київського національ­ного університету імені Тараса Шевченка пройшов третій круглий стіл українсько-корейської співпраці у сфері видання підручників «Деталізація змісту теми «Республіка Корея» у навчальній програмі та підручниках з географії для 10 класу закладів середньої освіти. Почесним гостем зустрічі став Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Кім Хьонг Те.

У рамках круглого столу, фахівці МОН України, ІМЗО, автори підручників з географії, представники видавництв, а також  науково-педагогічні працівники ВНЗ України обговорили досвід впровадження нового розділу «Республіка Корея» у шкільну програму з географії, особливості інформаційного та методичного забезпечення цієї  теми. У обговоренні взяли участь представники географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зокрема, декан географічного факультету С.П. Запотоцький підкреслив роль географічної освіти у формуванні життєво важливих компетенцій українських школярів, завідувач кафедри країнознавства та туризму О.О. Любіцева, наголосила на значенні країнознавчих знань у школі, професор кафедри географії України П.О. Масляк, відзначив важливість розширення шкільної програми з географії за рахунок тем з політичної географії, що дало б змогу глибше розкрити матеріал як щодо Республіки Корея, так і щодо інших країн, чий досвід є важливим і актуальним для України.

Зустріч стала знаковою подією щодо поглиблення українсько-корейської співпраці у освітній сфері, засвідчила зацікавленість сторін у об’єктивному та послідовному висвітленні інформації про Республіку Корея українській шкільній програмі з географії. Учасники круглого столу наголосили на пріоритетності вивчення українськими школярами досвіду Республіки Корея, як країни, що успішно пройшла складний шлях національного будівництва, захисту суверенітету та економічного становлен­ня і зараз є дружньою країною що послідовно підтримує Україну.

У підсумку, учасники вкотре наголосили важливість збереження та посилення географічного компоненту шкільної середньої освіти, що дозволяє розширити світогляд молодого покоління українців, розвинути їх просторове мислення та привернути увагу до досвіду країн, що успішно здолали виклики, подібні до тих, що їх зараз переживає Україна.