Велика втрата географічної спільноти!

20 жовтня 2023 року на 85 році пішов із життя видатний український економіко-географ, педагог, багаторічний завідувач кафедри економічної та соціальної географії і туризму Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, керівник наукової школи «Суспільно-географічні заходи планування територій», доктор географічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ ТОПЧІЄВ.


Олександр Григорович народився 22 липня 1939 р. у селищі шахти 7-біс (нині м. Антрацит) на Луганщині. Навчався на географічному факультеті Львівського університету, який закінчив з відзнакою. Свою трудову діяльність розпочав у Львові на посаді молодшого наукового співробітника лабораторії якісної оцінки земель на географічному факультеті ЛНУ імені Івана Франка. З осені 1969 р. працював в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова на різних посадах – доцентом, професором, завідувачем кафедри економічної та соціальної географії, деканом геолого-географічного факультету, проректором університету з наукової роботи.

Автор та співавтор понад 500 наукових та навчально-методичних праць, в т. ч. 30 монографій підручників, навчальних посібників та монографій. Під його науковим керівництвом захищені 15 кандидатських і 3 докторських дисертації. Читав курси лекцій у Сегедському (Угорщина), Гданському (Польща), Пекінському та Північно-Західному (КНР, Пекін і Сіань) університетах. Член двох комісій Міжнародного географічного союзу – з математичних методів у географії та морської географії. Входив до складу Вченої ради та Президії Українського географічного товариства, обирався його віце-президентом.

Висловлюємо щире співчуття родині Олександра Григоровича та усій нашій географічній спільноті.

Ім’я Олександра Григоровича назавжди залишиться в наших серцях! Вічна та світла пам’ять!