Велика втрата географічної спільноти!

14 січня 2023 року на 88 році пішов із життя видатний український суспільний географ, картограф і педагог, багаторічний завідувач кафедри економічної і соціальної географії, доктор географічних наук, Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, Заслужений діяч науки і техніки України, почесний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний член Українського Географічного Товариства, лауреат міжнародної премії імені Івана Франка, ОЛЕГ ІВАНОВИЧ ШАБЛІЙ.

Олег Іванович народився 14 листопада 1935 року на Тернопільщині. Після закінчення школи начався у Бережанському педагогічному училищі, вищу географічну освіту здобув на географічному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, ще до закінчення якого був запрошений для роботи на кафедрі економічної географії, на якій пройшов шлях від старшого лаборанта до завідувача.
Олег Іванович є автором більш як 550 наукових, науково-методичних і науково-публіцистичних праць, серед яких 32 монографії, 13 навчальних посібників і підручників, більше десяти атласів, численні оригінальні карти. Він працював у складі утвореної Президентом України у 2001 році Координаційної ради з підготовки Національного атласу України, був науковим рецензентом чи редактором близько 70 праць інших учених і колективів, підготував 21 кандидата і 5 докторів географічних наук, у більш як 60 учених був опонентом на захисті їх кандидатських і докторських дисертацій, очолював чи був членом кількох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій.

Ім’я Олега Івановича назавжди залишиться в наших серцях!
Вічна та світла пам’ять!