Вітання до Всесвітнього метеорологічного дня та Дня водних ресурсів!

З ініціативи Генеральної Асамблеї ООН щорічно, починаючи з 1993 року, 22 березня відзначається Міжнародний день води (World Water Day), а 23 березня – Всесвітній метеорологічний день (World Meteorological Day).

23 березня для святкування було обрано не випадково – саме в цей день набрала чинності Конвенція, яка започаткувала Всесвітню метеорологічну організацію (ВМО). Всесвітній метеорологічний день відзначають з 1961 року і щорічно ВМО пропонує тему дня з метою привернення уваги світової спільноти до певної проблеми чи події. Темою Всесвітнього метеорологічного дня 2023 року є: «Майбутнє погоди, клімату та води від покоління до покоління», що приурочено до 150-річчя від дня заснування Міжнародної метеорологічної організації (що була попередницею ВМО), а також – до 60-річчя Всесвітньої служби погоди.

Важко переоцінити важливість діяльності фахівців, які працюють в галузі метеорології та водних ресурсів, адже, їх прогнози надзвичайно важливі для оборони нашої держави, для функціонування практично всіх галузей економіки і навіть для прийняття величезної кількості щоденних рішень у повсякденному житті. Це професії, що об’єднують людей в усіх куточках нашої планети, адже, атмосфера та  гідросфера не знають кордонів, а підготовка прогнозів потребує обміну інформацією та тісної співпраці з колегами з інших країн! Щиро вітаємо студентів, співробітників кафедр метеорології та кліматології і гідрології та гідроекології, наших друзів з Українського гідрометеорологічного центру ДСНС, Українського науково-дослідного інституту ДСНС та НАНУ, Державного водного агентства, інших установ та організацій, а також всіх причетних до гідрометеорологічної діяльності! Зичимо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги, невичерпної енергії, нових професійних досягнень, плідної роботи в мирній незалежній процвітаючій Україні!