ВИЙШОВ З ДРУКУ ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК«ГІДРОГРАФІЯ ТА ВОДНІ РЕСУРСИ ЄВРОПИ»

В нелегкі часи боротьби з російським агресором, у часи отримання Україною статусу країни-кандидата в члени ЄС необхідні й навчально-методичні розробки з поглядом, який розширює горизонти бачення місця нашої держави в Європі.

У квітні 2023 р. у видавництві ДІА вийшов з друку оригінальний навчальний посібник з гідрографії та водних ресурсів Європи, підготовлений професором Валентином Хільчевським на кафедрі гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Хільчевський В.К. Гідрографія та водні ресурси Європи: навч. посібник. – К.: ДІА, 2023. – 308 с. ISBN 978-617-7785-36-0

У першому, виданому в Україні, навчальному посібнику з цієї тематики коротко викладено основи водної політика ЄС, охарактеризовано річки, озера та водосховища за регіональним принципом (геосхемою ООН – Північна, Західна, Південна та Східна Європа), а також моря, що омивають береги Європи. Розглянуто проблеми глобальних водних ресурсів, наведено ранжування країн Європи за відновними водними ресурсами та індексом експлуатації водних ресурсів. В контексті всіх напрямів розглянуто питання по Україні.

Навчальний посібник призначено для студентів, які навчаються за освітньою програмою «Управління та екологія водних ресурсів» спеціальності 103 «Науки про Землю». Він може бути корисним й для студентів інших освітніх програм спеціальностей 103 «Науки про Землю» та 106 «Географія», в яких вивчають питання водних ресурсів.