З величезним сумом кафедра країнознавства і туризму повідомляє про відхід у вічність Алли Яківни Короткової (1939-2023)

Алла Яківна – географ-кліматолог за спеціальністю, кандидат географічних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор Київського національного університету культури і мистецтв.

Народилася в м. Очаків Миколаївської області.

В 1964 р. закінчила Київський державний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «географ-кліматолог».

З 1964 по 1967 рр. працювала на посаді інженера науково-дослідного гідрометеорологічного інституту; з 1967 по 1979 рр. – молодший науковий співробітник цього ж інституту.

В 1973 р. закінчила аспірантуру Київського державного університету і в 1974 р. захистила кандидатську дисертацію «Тепло- і вологозабезпеченість території України на протязі вегетації основних зернових культур».

З 1979 р. асистент, а з 1984 р. – доцент кафедри фізичної географії КНУ імені Тараса Шевченка. З 1993 по 2000 р. працювала доцентом кафедри країнознавства та туризму. Алла Яківна зробила величезний внесок у розвиток вітчизняної метеорології, географії, екскурсознавства, туризму; була автором і співавтором численних наукових праць, навчальних посібників та підручників.

Була серед засновників кафедри туризму Київського інституту туризму, економіки і права, тривалий час працювала на посаді професора кафедри міжнародного туризму Київського національного університету культури і мистецтв.

Світла і добра пам’ять про Аллу Яківну назавжди залишиться в серцях рідних, друзів, колег і студентів.