Викладачі кафедри геодезії та картографії
Білоус Володимир Васильович

Геодезист, фотограметрист, доцент кафедри геодезії та картографії,
кандидат технічних наук
Науковий профіль:
Освіта:
1967 р.- студент Київського інженерно-будівельного інституту
1972 р.- закінчив Київський інженерно-будівельний інститут і отримав диплом по спеціальності інженер-геодезист.
1981-1985 рр. – аспірант кафедри геодезії та картографії (заочно), географічного факультету Київськго національного університету імені Тараса Шевченка.
У 1989 р. захистив дисертацію на тему: “Удосконалення методів і засобів великомасштабних топографічних зйомок” у Львівському політехнічному інституті і отримав вчений ступінь
Підвищення кваліфікації:
У 1985 р. з відзнакою закінчив вищі державні курси підвищення кваліфікації керівних, інженерно-технічних і наукових працівників ВГКПІ. кандидата технічних наук за спеціальністю 05.24.02 – аерокосмічні зйомки, фотограмметрія, фототопографія.
Досвід роботи:
Трудову діяльність розпочав у 1965 році на посаді лаборанта в геодезичному підрозділі Науково-дослідного сектора Київського інженерно-будівельного інституту.
З 1967 року працює на посаді лаборанта, а з 1974 р. на посаді інженера кафедри геодезії Київського інженерно-будівельного інституту.
З 1976 р. працює на посаді молодшого наукового співробітника Науково-дослідного сектора Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка на кафедрі геодезії та картографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
З 1990 р. працює на посаді асистента кафедри геодезії та картографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
З 1992 р. доцент кафедри геодезії та картографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Основний напрямок наукових досліджень:
Дослідження сучасних технологій в області фотограмметрії, геодезії, радіоелектроніки, прикладної фотограмметрії, охорони і збереження пам’яток архітектурної спадщини. Результати досліджень використані в діяльності інституту Укрпроектреставрація при виконанні реставраційних робіт близько сотні пам’яток історико-культурної спадщини України. До числа найважливіших робіт відносяться: дослідження стійкості споруд Києво-Печерської Лаври; відтворення по архівних знімках креслень Успенського собору Києво-Печерської Лаври; створення обмірних креслень Володимирського собору в Херсонесі; створення обмірних креслень інтер’єрів Одеського оперного театру та театру імені Івана Франка в місті Києві; відтворення по архівних знімках фронтальних планів Свято-Преображенського кафедрального собору, місто Одеса; фотограмметричні обміри інтер’єрів Маріїнського палацу; Верховного Суду України в м. Києві.
Крім наукової та освітньої діяльності багато уваги приділяє оснащенню лабораторій кафедри геодезії та картографії сучасним електронно-оптичним обладнанням, виконанню госпдоговірної тематики та здійсненню ряду важливих для університету інженерних проектів (землевідведення території Канівського заповідника, Богуславського стаціонару географічного факультету, Карпатської бази, фотограмметричні обміри та дослідження деформацій університетських споруд).
Публікації:
Понад 70 наукових та навчально-методичних робіт з геодезії, прикладної фотограмметрії, охорони пам’ятників архітектури, основні з яких:
- Ав. св. СРСР № 545864 “Спосіб отримання ізоліній рельєфу на фотознімках”;
- “Фотограмметрія: підручник”, (1989 р. у співавторстві);
- “Радіоелектронна геодезія: навчальний посібник,” (2000 р. у співавторстві);
- “Методичний посібник з навчальної топографічної практики для студентів географічного факультету та відділення військової підготовки “, (1998 р. у співавторстві);
- “Топографія з основами геодезії” підручник, (2008 р. у співавторстві);
- “Дистанційне зондування з основами фотограмметрії” навчальний посібник, (2011 р. в співавторстві );
- “Радіоелектронна геодезія” навчальний посібник (2020 р.);
- “Фотограмметрія ” (2021р.), навчальний посібник.
Розробив навчальні програми та читає нормативні дисципліни:
Розробив навчальні програми та читає нормативні дисципліни: “Радіоелектронна геодезія”, “Фотограмметрія”, “Цифрова фотограмметрія”,“Фототопографія”, “Сучасні фотограмметричні технології”, “Геодезія”, “Аналітична та цифрова фотограмметрія”.
Приймав участь у оновленні ліцензій на програмне забезпечення Delta/Digital for Windows.
Для використання у навчальному процесі передав на факультет аналітичний фотограмметричний прилад «Стереоанаграф» та цифрову фотограмметричну станцію «Дельта».
Наукові та державні відзнаки:
За активну участь у розбудові та оснащенні лабораторій та баз практики неодноразово нагороджений почесними грамотами та відзнаками ректора.
Нагороджений бронзовою медаллю Виставки Досягнень Народного Господарства СРСР за розробку та впровадження в серійне виробництво командного приладу аерофотозйомки.