Програма академічних обмінів імені Фулбрайта
Оголошення конкурсів на 2022-2023 академічний рік

 Шановні колеги,

 Від імені Програми академічних обмінів імені Фулбрайта / Київського офісу Інституту Міжнародної Освіти висловлюємо Вам свою повагу та з приємністю повідомляємо про те, що розпочато приймання заявок для участі у чергових конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування й проведення досліджень на 2022-2023 академічний рік. 

У пресрелізі Ви знайдете інформацію про щорічні конкурси для українських науковців, викладачів, спеціалістів, студентів та випускників ЗВО, представників громадських організацій. 

Просимо ознайомитися з можливостями для закладів вищої освіти та наукових установ України запросити американських викладачів, адміністраторів й фахівців різного спрямування для викладання та консультування. 

Якщо Ви зацікавлені провести онлайн-презентацію Програми імені Фулбрайта у Вашому закладі, просимо повідомити нас у відповідь на цей лист, зазначивши зручні для Вас дати, час, потенційну аудиторію та контактну особу, яка допомагатиме з організацією презентації. 

Будемо вдячні за поширення інформації серед Ваших колег, викладачів та студентів. 

З повагою,

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

Інститут Міжнародної Освіти ∙ Київський офіс

________________________________________________________________________________________________________

ERASMUS+ KA107 International Credit Mobility - *PEERS 2020 - FIRST OPEN CALL* Portuguese National Mobility Consortium PEERS є результатом

партнерства між Universidade do Minho (Координатор), Universidade de Aveiro та Universidade de Évora і дозволяє 3 вищим португальським установам приймати / направляти студентів, викладачів та непедагогічних працівників з / до 7 країн-партнерів - Албанії,Вірменії, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Грузії, Косово та України.

 Офіційні веб-сайти університетів:

Universidade do Minho https://alunos.uminho.pt/EN

Universidade de Aveiro https://www.ua.pt

Universidade de Évora https://www.uevora.pt/en

 PEERS консорціум оголошує перший кол подачі аплікаційних заявок на участь у програмі Еразмус+ для студентів (бакалаврів (2-ого та 3-ого курсів), магістрів 1-ого року навчання, аспірантів) педагогічного та непедагогічного персоналу університету.

 

Навчальні програми-

Universidade do Minho:

https://www.uminho.pt/EN/education/educational-offer/Pages/default.aspx

Universidade de Aveiro: https://www.ua.pt/en/tipo-curso

Universidade de Évora:http://surl.li/kxoj

 

Усі заявки повинні бути подані онлайн до !12 березня 2021 року!, використовуючи форму-https://formularios.reitoria.uminho.pt/index.php?r=

survey/index&sid=724394&lang=en

 Вся детальна інформація розміщена за посиланням -

https://alunos.uminho.pt/EN/students/mobilityprograms/Pages/PEERS.aspx

 Після закриття колу буде здійснена наступна процедура відбору:

 1. Отримання аплікаційної заявки.
 2. Перевірка домашньою установою.
 3. Оцінка з боку домашньої установи та приймаючого університету.
 4. Відбір кандидатів.
 5. Підтвердження приймаючою установою.
 6. Повідомлення про рішення.
 7. Угода про стипендію / грант.
 8. Визначення кінцевих дат мобільності.

 

Фінансова підтримка для студентської мобільності складає 850 EUR /місяць (період мобільності - 4 місяці) + до 820 EUR на подорож, для педагогічного та непедагогічного персоналу – 1120 EUR / 5 днів + до 820 EUR на подорож.

 Рекомендований рівень володіння іноземною мовою:

UMINHO: https://www.uminho.pt/EN/education/educational-offer/Pages/default.aspx

UAveiro: https://www.ua.pt/en/tipo-curso

UEvora:http://surl.li/kxoj
   Зверніть увагу, що дедлайн подачі заявки на участь у конкурсі –12.03.2021.

 ____________________________________________________________________________________________________


Факультет підтримує постійні зв’язки із зарубіжними університетами, зокрема з Університетом імені Казимира Великого в Бидгощі (Польща); з Університетом Камеріно (Італія); з Аахенським технічним університетом (RWTH Aachen); з Університетом імені Лоранда Етвеша (Угорщина); Університетом Осло (Норвегія), Зальцбурзькиим університетом (Австрія), Талліннським університетом (Естонія), Лейбніцьким Інститутом регіональної географії (Лейпциг, Німеччина) та Інститутом географічних досліджень Угорської академії наук, з університетом Британської Колумбії (м.Ванкувер, Канада)  географічними факультетами університетів США, Великої Британії, Білорусії, Словаччини та ін.

На кафедрі економічної та соціальної географії виконується два міжнародних проекти – з Університетом Осло (обсягом приблизно 1 млн. грн. у 2019 році) та Університетом Зальцбурга (120 тис. грн.). В рамках першого проекту кафедра виступила співорганізатором міжнародної докторської школи з міської геополітики у Харкові.  З лекціями перед студентами та аспірантами кафедри в рамках програми академічної мобільності Еразмус+ виступали асоційований професор Талліннського університету Март Рейманн та доктор Маргіт Кьосегі з Університету Лоранда Етвеша (Будапешт, Угорщина), в рамках міжнародного дослідницького проекту – професор Університету Осло Макл Джентіле.

Кафедра фізичної географії та геоекології має співпрацю з університетами країн Балтійського регіону та Грузії, бере активну участь у міжнародних наукових дослідженнях, направлених на розвиток чотирьох-вимірної холістичної моделі сталого розвитку. Міжнародна співпраця викладачів, студентів і магістрів кафедри у 2019 році реалізується в рамках проекту «Підсилення мережі університетів Балтійського регіону для забезпечення сталості ландшафтів та поводження з відходами», акронім LASUWAMA. Проект фінансується Шведським Інститутом і спрямований на зміцнення взаємодії Європейських університетів в питаннях відновлення антропогенно-змінених ландшафтів шляхом рекультивації полігонів ТПВ. В рамках проекту LASUWAMA підтримуються робочі контакти з Латвійським університетом (LU), Рига, Латвія, Лаппеенрантським технологічним університетом (LUT), Фінляндія та Єреванським державним університетом, Єреван, Вірменія. Михайленко В.П. є експертом робочої групи дворічного проекту «Визначення технологічних потреб в Україні» (Technology Needs Assessment of Ukraine), який координується Міністерством екології та природних ресурсів України. Проект є частиною III фази глобального проекту TNA (2019-2020 рр), в якій беруть участь 23 країни, і який фінансується GEF. За результатами проекту буде підготовлено обґрунтування та надано перелік технологій  у сфері поводження з відходами, реалізація яких буде мати найбільший ефект з точки зору зниження викидів парникових газів.

Кафедра гідрології та гідроекології має наукові зв'язки з Університетом імені Казимира Великого, Бидгощ (Польща). Спільно з колегами з Університету здійснювали оцінку руслових процесів на річках Дніпро і Вісла.

Кафедра географії України здійснює співпрацю з Університетом Камеріно (Італія) за програмою подвійного дипломування ОС Магістра (Мaster) І рівня з «Управління експортом вина» гарант програми Мотузенко О.О.

К.геогр.н., доц. Кіптенко В.К. (кафедра країнознавства та туризму), разом з к.геогр.н., доц. Мотузенко О.О. (кафедра географії України) бере участь у проекті GRAGE: Green and Gray in Europe: elderly living in urban areas (в рамках проекту «Горизонт – 2020).

В рамках реалізації проекту Мінприроди України "Кращі шляхи до кращого майбутнього" ("Better ways for better future"), як складової частини  програми Професійних стажувань (Professional Fellowship Programe),  реалізується співпраця з представниками Державного департаменту США Крістофером Ліпманом, директором відділу фінансового контролю Департаменту навколишнього середовища та сталого розвитку округу Кука в Чикаго, штат Іллінойс, США. Сфера діяльності: державна та регіональна політика в галузі охорони навколишнього природного середовища, стан поводження з ТПВ, стале використання відновлюваних джерел енергії, енергетична політика та програми, енергоефективність та енергозбереження.

______________________________________________________

До уваги студентів географічного факультету!
Весняний семестр у Львівському національному університеті імені Івана Франка!
Запрошуємо вас взяти участь у програмі академічної мобільності (САМ Україна) та отримати можливість навчатись протягом весняного семестру у Львівському національному університеті імені Івана Франка – партнері Київського національного університету імені Тараса Шевченка в реалізації проекту SAM, який фінансується Британською Радою та Європейським Союзом.
Посилання на новину на сайті Універсмтету з переліком вимог до учасників, документів та дисциплін: http://mobility.univ.kiev.ua/?p=2957&fbclid=IwAR1rfwUxN9OWv32y4ozjhrI32CVWBF_bro5UezkbGC9LXMZ955z8En17rH4&lang=uk

____________________________________________________________«Географічний десант» в Італії

 З 3 до 13 квітня в Університеті Мачерата (Італія) проходило стажування доцента кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Малиновської Оксани Юріївни (в рамках програми Erasmus+/KA1 Higher Education Staff mobility for teaching) та аспірантки кафедри географії України  Петліної Дарини Вадимівни.

Метою стажування було удосконалення навчального процесу та якості викладання туристичних дисциплін, професійний розвиток викладача, розробка і вдосконалення інноваційних підходів і методів у процесі викладання предметів для майбутніх менеджерів туризму.

Університет Мачерата є одним з найстаріших університетів у Європі і в світі. Він був заснований в 1290 році і сьогодні орієнтований на соціологічні та гуманітарні науки. Стажування проходило на базі Департаменту освіти, культурної спадщини і туризму, основними напрямками діяльності якого є: наукові дослідження в галузі освітніх процесів і культурної спадщини; забезпечення високої професійної підготовки майбутніх фахівців в галузі шкільної, позашкільної освіти та професійної підготовки фахівців в галузі збереження і примноження культурної спадщини та туризму; інтернаціоналізація наукових досліджень і освітньої співпраці на трансєвропейському рівні. Департамент активно впроваджує та підтримує процеси інтернаціоналізації в сфері викладання (програми подвійного дипломування, підвищення кваліфікації, вивчення іноземних мов, залучення в процес навчання іноземних викладачів) і наукових досліджень (участь в європейських дослідницьких проектах та міжнародних дослідницьких групах).

Під час «Міжнародного семінарського тижня» (3-7 квітня) представниками географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка були проведені лекції з авторських курсів “Market activity of tourism companies” (О.Малиновська) та “Revenue Management in hospitality industry» (Д.Петліна).

Також було взято участь в об'єднаному засіданні міжнародного круглого столу з питань якості викладання та практики оцінки якості наукових досліджень в різних країнах. Було зроблено доповідь про оцінку якості навчання та наукових досліджень в Україні.

Делегація географічного факультету також гідно представила Україну на International Welcome Day, де були присутні викладачі та науковці з Індії, Словенії, Швеції, Великої Британії, Канади, Бразилії, Польщі, Китаю, Єгипту, США та Туреччини.

В рамках стажування були проведені консультації з працівниками Відділу дидактики та організації роботи із студентами, а також з працівниками Відділу досліджень Департаменту освіти, культурної спадщини та туризму, на яких були запропоновані рекомендації щодо навчального плану ступеня магістра міжнародного туризму та управління туристичними територіями в галузі:
- професійних потреб, навичок та компетенцій, які є найбільш придатними для створення необхідних профілів нових професій;
- дидактичного змісту і предметів, які повинні бути включені в навчальний план відповідних профілів;
- методики та інструментів, які можуть бути корисні для поліпшення результатів навчання.

Це стажування було корисним для розширення професійних компетенцій викладачів, особливо щодо практики викладання туристичних дисциплін для мультинаціональної аудиторії та вдосконалення інноваційних підходів і методів у процесі викладання туристичних курсів в обох університетах.


_____________________________________________________________________________________

                                                                                                   Шановні колеги!

На базі навчальних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 19 по 23 грудня 2016 р.
буде проведено інформаційні сесії на тему «Горизонт 2020. Дії Марії Склодовської-Кюрі»  (згідно Додатку №1).

Спікери: завідувач патентно-ліцензійного відділу Ушаков Микола Володимирович та  провідний фахівець
Національного контактного пункту Горизонт 2020 «Дії Марії Кюрі  Марункевич Оксана Василівна. 

Цільова аудиторія: аспіранти, магістранти, викладачі, вчені та дослідники.

Увага - можливі незначні зміни в програмі.

Додаток №1

Тематики інформаційних сесій:

 1. Про специфіку програми «Горизонт 2020» у контексті інших программ співпраці та академічних обмінів.
 2. Про оголошені конкурси на 2017 рік за напрямком «Дії Марії Склодовської-Кюрі».
 3. Про особливості підготовки проектної заявки Програми Горизонт 2020 за напрямком «Дії Марії Склодовської-Кюрі».

 Орієнтовний графік проведення

19.12.2016
Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"

ауд. 434 о 14.30 год

20.12.2016
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

ауд. 104 о 14.15 год

21.12.2016
Фізичний факультет

22.12.2016
Інститут міжнародних відносин

23.12.2016
КНУ імені Тараса Шевченка (Червоний корпус), кім. 204

____________________________________________________

Оголошується конкурс на отримання стипендій Еразмус+ кредитна мобільність для магістрів (1 року навчання)
та аспірантів механіко-математичного та географічного факультетів для навчання у ІІ-ому семестрі 2016/2017 н.р.
в Університеті імені Лоранда Етвеша, м. Будапешт, Угорщина.

Претенденти на стипендію мають подати наступні документи англійською мовою:
  1.CV / резюме в форматі EUROPASS >
  2.Мотиваційний лист (Letter of motivation),
  3.Сертифікат чи інший документ про рівень володіння англійської мови (не нижче рівня B2 level English Language Certificate),
  4.Витяг із залікової книжки,
  5.Рекомендаційний лист (для студентів - від викладача (ів), для аспірантів - від наукового керівника),
  6.копію першої сторінки закордонного паспорту,
  7.попередній план навчання в університеті-партнері (перелік курсів дивіться ) або план дослідження для аспірантів.
  8.для аспірантів – лист підтримки з приймаючого університету від уповноваженого представники (професор, завідувач кафедри),
який готовий прийняти заявника для проведення наукового дослідження.

Пакет документів в електронному вигляді має бути архівований в один файл у форматі pdf необхідно надіслати
до відділу міжнародного співробітництва КНУ:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відбір кандидатів проходитиме на конкурсній основі. Дата співбесіди буде оголошено окремо.

Кінцевий термін подачі документів на е-пошту: 28 листопада 2016 року.

___________________________________________________

Запрошуємо на Презентацію Програми обміну для студентів вищих навчальних закладів
Global UGRAD Exchange Program 2016-2017
16 листопада 2016 р.о 15:00 в аудиторії 204 у Червоному корпусі КНУ

Детальна інформація у вкладених файлах: презентація / прес-реліз
____________________________________________________

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+ В УКРАЇНІ (14-18.11.16)

Національний Еразмус+ офіс в Україні та Міністерство освіти і науки України за підтримки Представництва ЄС в Україні
та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА – Брюссель)  
запрошують взяти участь у Національному тижні програми Еразмус+ у сфері вищої освіти,
що відбудеться 14-18 листопада 2016 р. у м. Києві. 

Детальна інформація у вкладених файлах: укр  /  eng

_____________________________________________________

«Презентац
ія можливостей академічних обмінів на 2016/2017 н.р.»
для студентів та аспірантів географічного факультету

Студенти та аспіранти запрошуються на Презентацію програм академічних обмінів на 2016/2017 н.р.
яка буде проводитись Відділом академічної мобільності КНУ
29 вересня 2016 р. о 14.30 за адресою: просп. Академіка Глушкова, 4-г, ауд. 46.

____________________________________________________

Шановні
викладачі, науковці, аспіранти та студенти!
Празький інститут підвищення кваліфікації запрошує
Вас взяти участь
в Міжнародній науково-практичній конференції
«Проблеми та перспективи розвитку європейської освіти»
20-27 листопада 2016 р., м. Прага

Детальна інформація у вкладеному файлі

_____________________________________________________________

Final call early bird registration for Linnaeus Eco-Tech 2016,
21-23 November, Kalmar, Sweden

Детальна інформація у вкладеному файлі
______________________________________________________


Д
О УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ!

Закінчується конкурсний відбір  на отримання стипендій проекту «Еразмус+»  академічна  мобільність  для  викладачів в університеті-партнері міста Камеріно ( Італія )
за напрямком «Науки про Землю», спеціальність «Геологічні ризики»   в осінньому семестрі 2016 – 2017 н.р.
Термін перебування в університеті – партнері  6 днів (+2 дні та трансфер); об’єм навчального курсу – 8 ак.годин (див.інформацію про конкурс тут).

Претенденти на стипендию мають подати наступні документи англійською мовою:

1.CV/ резюме в форматі EUROPASS >
2.Мотиваційний лист (Letter of motivation)
3.Програма курсу лекцій
4.Сертифікат чи інший документ про рівень знання англійської мови, факультативно – про знання італійської мови.

Пакет документів в електронному вигляді має бути зархівований в один файл (формат pdf), назва якого має містити UNICAM2016 та прізвище претендента,
та надсилатися на електронну адресу Відділу міжнародного співробітництва (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)
та координатора проекту доц. Мотузенко Олені Олександрівні (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 Кінцевий термін подачі документів на електронну пошту  до   20  травня 2016 року.

 Відбір кандидатів проходитиме на конкурсній основі.

Співбесіда з кандидатами  буде проходити  20 травня  о 13.00  в ауд. 403 (Географічний факультет, бульвар Глушкова 2а)

Інформація про  навчальну програму курсу  університету Камеріно :

https://didattica.unicam.it/Guide/PaginaPercorso.do;jsessionid=0955A7E27E1EB6C50B2C6F374152CDE6.jvm1a;jsessionid=
BE23F5A0188824D7030CD6D7610B3B81.esse3-unicam-prod-02;

jsessionid=BE23F5A0188824D7030CD6D7610B3B81.esse3-unicam-prod-02;jsessionid=
BE23F5A0188824D7030CD6D7610B3B81.esse3-unicam-prod-02?cod_lingua=eng&corso
_id=10019&percorso_id=10019*2011*10000&ANNO_ACCADEMICO=2014

 умови фінансування за посиланням:  

 http://www.erasmusplus.it/file/2015/02/Erasmus-ICM-Quick-Reference-Guide-for-Partner-Country-HEIs_Oct2015.pdf

Координатор  співробітництва  з університетом Камеріно

Мотузенко Олена Олександрівна 

__________________________________________________________________________

Шановні науковці, викладачі, студенти!
Запрошуємо Вас пройти стажування
в Міжнародному університеті Шиллера в Гайдельберґе (Німеччина)
«Освітній процес, сучасні методики викладання та організація наукових досліджень:
досвід Міжнародного університету Шиллера»
15-27 липня 2016 р.
Стажування – 11 днів, 108 годин.

Детальна інформація http://galilei.pp.ua
Термін подання заявок – до 8 квітня 2016 р.!
З питань стажування звертатися до Ірини Максименко, тел.: 068 955 22 67; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

_____________________________________________________________________________

Шановні науковці, викладачі, студенти!

Латвійська студентська асоціація (м. Рига, Латвія), Інститут освітньої та молодіжної політики (м. Київ, Україна) та Науково-навчальний центр прикладної інформатики НАН України (м. Київ, Україна) запрошують вас до участі у міжнародному академічному конгресі «Європейський науковий простір: стан, проблеми, перспективи» – «Европейское научное пространство: состояние, проблемы, перспективы» – «European Research Area: Status, Problems and Prospects», який відбудеться в Латвії, м. Рига, 01–02 вересня 2016 року. 

http://novaosvita.com.ua/

Конгрес проходитиме в дистанційному форматі без необхідності особистої участі.
Термін подання заявок та доповідей – до 25 серпня 2016 р.!

Рання реєстрація – до 01 липня 2016 р. (розмір організаційного внеску знижено на 30%)!

_______________________________________________________________________________

Шановні науковці, викладачі, студенти!
Запрошуємо Вас на стажування
в Празькому інституті підвищення кваліфікації (Чехія)
по програмі підвищення кваліфікації
«ПУБЛІКАЦІЙНА ТА ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ 
В КРАЇНАХ ЄВРОСОЮЗУ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ»
24-30 квітня 2016 року, 
м. Прага 
(з відвідуванням Дрездена та Вроцлава)
 

ТЕРМІН ПОДАННЯ ЗАЯВОК ТА МАТЕРІАЛІВ до 20 березня 2016 р.!
 

Детальна інформація у вкладеному файлі!

З питань семінару-стажування звертатися до Юлії Шольц,
тел.: 095
 559 05 74,          Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.