15 квітня 2016 р. на географічному факультеті відбувся Міжнародний круглий стіл, присвячений актуальній темі сьогодення : «Інтеграція географічної освіти у європейський освітній простір».
Відкрили круглий стіл завідувач кафедри економічної та соціальної географії професор Костянтин Мезенцев доповіддю «Про стан та актуальні зміни у вищій географічній освіті в Україні» та професор Університету Мінью Джуан Сарменто доповіддю на тему: «Вища географічна освіта в Португалії».
Професор Дж. Сарменто дав змістовний аналіз напрямків підготовки географів у провідних університетах Португалії, що дозволило учасникам круглого столу визначити напрямки для подальшої розробки спільних програм подвійного дипломування та PhD програм.
Детальніше...

Географічний факультет розширює міжнародне співробітництво із Францією

14 листопада 2013 року відбулася робоча зустріч заступника декана з міжнародного співробітництва географічного факультету доцента О.О. Мотузенко та завідуючої кафедри країнознавства та туризму професора О.О. Любіцевої з представниками Вищої школи готельного та туристичного менеджменту «VATEL» пані Іюн Кі-Жюн – заступником директора з міжнародних відносин групи «VATEL» та паном Глоріг Людовіком – представником школи. Міжнароднагрупа «VATEL» включає 25 Вищих шкіл готельного та туристичного бізнесу, які розташовані у різних регіонах світу (Європа, Північна та Південна Америка, Азія, Африка) www.vatel.com.

Під час презентації організації навчального процесу у Вищій школі готельного та туристичного менеджменту та аналізу навчальних програм з бакалаврату та магістратури, французькі колеги продемонстрували приклади втілення інновацій у навчальний процес, безпосередній тісний зв'язок з практичною підготовкою фахівців високого ґатунку для сфери туризму. Навчальний заклад співпрацює з провідними готелями, ресторанами, виробниками вин та гастрономічних продуктів Франції та світу, на базі яких студенти проходять стажування та починають свою кар’єру у туристичному бізнесі.

Присутні обговорили можливість створення спільних магістерських програм спеціалізації «Подійний туризм» та «Еногастрономічний туризм». Досягнуто домовленості про наступну робочу зустріч 15 лютого 2014 року, яка буде присвячена синхронізації навчальних планів та взаємозарахуванню кредитів, що дозволить відкрити магістерські програми подвійного дипломування з Вищою школою готельного та туристичного менеджмент групи «VATEL» у 2014-2015 н.р. Першим кроком до зазначеної мети буде ініціація рамкової угоди про співробітництво. Географічний факультет щиро вдячний співробітникам Відділу міжнародного співробітництва за сприяння розбудові партнерських зв’язків факультету з провідними європейськими навчальними закладами.

 

Географічний факультет очолив українську делегацію до італійського регіону Марке

 З 11 по 21 жовтня 2013 року, у межах проекту міжнародного співробітництва географічного факультету «Україна-Італія: культурні діалоги без кордонів», проходив робочий візит української делегації до італійського регіону Марке. До складу делегації увійшли представники провідних університетів України, громадських організацій, комерційних підприємств у сфері туризму. Керівник делегації – директор Центру культурних та географічних досліджень Італії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент Мотузенко Олена Олександрівна зазначила: «На сучасному етапі складних економічних перетворень на національному та міжнародному рівні особливої актуальності набуває інтеграція в академічну сферу поряд з освітньою, науковою та виховною місіями, «четвертої місії», яка полягає у наближенні академічної сфери до запитів світового комерційного ринку, сприяння професійній підготовці фахівців різних сфер діяльності відповідно до найвищих світових стандартів завдяки безперервному зв’язку навчального закладу протягом всього періоду навчання студента з конкретними роботодавцями». Саме тому організатори проекту, спрямованого на розвиток міжнародного співробітництва між Україно та Італією, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та один з найвідоміших італійських університетів - Університет міста Мачерата, започаткували освітній проект у взаємодії з представниками бізнесу.

Посольство України в Італійській Республіці високо оцінило таку ініціативу та запросило Університет міста Мачерата виступити координатором академічних обмінів між Італією та Україною. Організацію інформаційної та організаційної підтримки навчальним закладам України буде надавати Центр географічних та культурних досліджень Італії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Саме за підтримки центру на базі університету з вересня 2013 року відкрито магістерські програми з подвійним дипломуванням за напрямками «Міжнародна економіка» (на економічному факультеті) та «Управління туристсько-рекреаційними системами» (на географічному факультеті) спільно з Університетом міста Мачерата.

У межах робочого візиту до Італії, члени делегації взялиу часть у робочих нарадах з розробки ефективних механізмів організації навчання у межах магістерської програми з подвійним дипломуванням «Управління туристсько-рекреаційними системами» у відповідності до запитів сучасного туристичного ринку, як в Україні, так і в Італії. Було визначено спільний напрям прикладних наукових досліджень, які протягом першого року навчання будуть проводити студенти під керівництвом провідних науковців обох університетів: дослідження особливості структурної організації регіональних туристсько-рекреаційних систем України та Італії. Презентації результатів дослідження буде присвячено VIII Міжнародну конференцію «Україна-Італія: співробітництво у галузі туризму», перший етап якої заплановано провести в Італії у березні 2013 року на базі Університету міста Мачерата, а другий - відбудеться в Україні на базі географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка у квітні 2013 року. Саме такий «науково-практичний діалог» між науковцями обох країн у найбільшій мірі сприятиме поширенню досвіду подвійного дипломування у ВНЗ України та Італії.

Визначаючи провідну роль еногастрономічного туризму у розвитку туристсько-рекреаційної системи регіону Марке, під час візиту було проведено зустріч із органами місцевого самоврядування, професійними громадськими організаціями, відвідування значної кількості підприємств у сфері виноградарства та виноробства, виробництва солодощів та інших типових для регіону Марке продуктів харчування (сирів, салямі, оливкової олії), які у майбутньому будуть відігравати роль центрів тяжіння у еногастрономічних турах.

Підсумки робочого візиту було підведено у межах міжнародної конференції «Міжнародне академічне співробітництво, як засіб просування та підтримки бренду «зроблено в Італії» , яка відбулася 19 жовтня 2013 р. у місті Мачерата.