20 квітня на географічному факультеті Київського національного університету відбулася ХІХ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Шевченківська весна». В зв’язку з карантинними обмеженнями захід відбувся дистанційно з використанням платформи Zoom, проте це не зашкодило успішній роботі конференції.

Захід розпочався з урочистого привітання декана Географічного факультету Сергія Петровича Запотоцького та заступника декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва Ольги Григорівни Шевченко.

У конференції взяли участь 54 учасники з різних регіонів України, а також з Польщі. Крім молодих науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка, були представники Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Одеського державного екологічного університету, Ягеллонського університету (Краків, Польща), деяких інших навчальних закладів. Також у заході взяли участь представники Інституту географії НАН України, Національної академії педагогічних наук України та МАН (відділення наук про Землю).

Доповіді учасників були присвячені актуальним проблемам фізичної та суспільної географії, геоекології та раціонального природокористування, геоморфології та геології, гідрометеорології, розвитку туристичної діяльності, шкільної географічної освіти. Учасники конференції презентували результати своїх досліджень, подискутували, обмінялися досвідом та позитивно провели час.

Команда Наукового товариства студентів на аспірантів Географічного факультету дякує учасникам конференції та бажає подальшої плідної праці та наукових здобутків! 
Географічний факультет щиро вітає з перемогою в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю знань «Географія» у 2020-2021 н. р. та отриманням Диплому І ступеня нашу студентку  Шинкаренко Уляну Юріївну та її наукового керівника к. геогр. н. доцента кафедри географії України Кочеткову Ірину Валентинівну.

ERASMUS+
The University of Westminster
London
Great Britain

До уваги студентів-бакалаврів 2-ого та 3-ого року навчання!

Оголошується конкурсний відбір на отримання стипендій Еразмус+ кредитна мобільність для навчання  протягом осіннього семестру у 2021-2022 н. р  в одному з найстаріших університетів Великої Британії - Вестмінстерському університеті - для бакалаврів 2-ого та 3-ого року навчання.

Кінцевий термін подачі документів на електронну пошту 24 квітня 2021 року.

Cпеціальності:

 • Туризм
 • Мистецтво, ЗМІ та комунікації (крім музики)
 • Бізнес
 • Комп'ютерні науки
 • Гуманітарні науки
 • Право
 • Природничі науки
 • Соціальні науки (крім психології)

 Сайт університету: https://www.westminster.ac.uk/study

Претенденти на стипендію мають подати наступні документи англійською мовою:

1.CV / резюме в форматі EUROPASS;

2.Мотиваційний лист (до 1 сторінки);

 1. Сертифікат про рівень знання англійської мови – не нижче B2; Перелік сертифікатів, які приймаються, поданий нижче. 
 • Cambridge: International English Language Testing Service (IELTS)
 • Pearson Test Of English (PTE)
 • TOEFL
 • Cambridge Assessment English

 

Також приймаються сертифікати, видані КНУ ім. Тараса Шевченка

- English Certificate issued by our Language Center

- Language Proficiency Assessment Form from
Home University 

 Просимо детальніше ознайомитися з вимогами щодо рівня володіння англійською мовою та сертифікацією за посиланням: https://www.westminster.ac.uk/study/english-language-requirements 

 1. Learning Agreement(draft). Заповнити потрібно лише частину BEFORE THE MOBILITY. Підписувати документ не потрібно.

Поради й інструкції щодо заповнення на сайті відділу академічної мобільності в розділі Еразмус+:

http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=2263&lang=uk

 

У  Вестмінстерському університеті діє модульна система навчання. Вам потрібно обрати  модулі, що відповідають предметній області Вашого курсу навчання. Тобто студент зі спеціальності «Право», може обрати модулі лише з каталогу модулів права.

 Детальна інформація про те, як обрати модулі, а також каталог модулів за посиланням:https://www.westminster.ac.uk/international/student-exchanges/modules-and-credit/choosing-your-modules 

 1. Індивудіальний графік (форму індивідуального графіку можна завантажити на сайтівідділу академічної мобільності http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=361&lang=uk)  із візою-погодженням координатора з мобільності на факультеті/ інституті (допускається електронний підпис або якщо немає можливості отримати підпис від координатора, приймається письмове підтвердження списку курсів у вигляду емейлу від координатора) – за консультацією щодо заповнення документу просимо звертатися до відділу академічної мобільності (т:239 32 85, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).
 2. 6. Витяг із залікової книжки (перекладений на англійську мову та завірений). Просимо надсилати витяги з оцінками на завіряння Надії Миколаївні Серьогіній на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Документи ПРИЙМАЮТЬСЯ і ОПРАЦЬОВУЮТЬСЯ ЕЛЕКТРОННО!

!Зверніть увагу, що на завіряння приймається переклад тільки офіційних документів з підписами та мокрою печаткою! За витягами просимо звертатися на факультет/інститут.

 1. Заповнити онлайн форму- https://forms.gle/C9uMtAiJF5qg2RzN7

Пакет документів в електронному вигляді має бути зібраний в один файл у форматі pdf (документи в іншому форматі не розглядатимуться), у поданій у переліку черговості, назва файлу має містити назву університету та прізвище претендента:  Westminster-2021_Ivanenko та надісланий на електронну пошту Відділу міжнародного співробітництва Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

За більш детальною інформацією звертатися у Відділ міжнародного співробітництва  до Альони Олександрівни Курченко, координатора програми Еразмус+ запитом на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


Поради щодо оформлення конкурсних документів  на сайті Відділу академічної мобільності: http://mobility.univ.kiev.ua/?lang=uk#

* Форму Learning Agreement можна знайти на нашому офіційному телеграм-каналі відділу міжнародного співробітництва t.me/IRO_TSNUK.

**Відбір кандидатів проходитиме на конкурсній основі.

***Дата співбесіди буде оголошена окремо на офіційній фейсбук-сторінці Відділу міжнародного співробітництва.

****Розмір гранту на навчання складає 4500 €/5міс.

*****Грант на подорож  275 €

****** Корисна інформація стосовно участі у програмі і навчання у Вестмінстерському університеті розміщена в інформаційному буклеті приймаючого закладу. Пошук у телеграм-каналі за назвою файлу «KA107 Partner Factsheet- Incoming Exchanges 2021-22.pdf»

За рейтингом українського журналу Forbes географічний факультет потрапив до списку 100 найкращих факультетів України, а також посів 9 місце в рейтингу за напрямом «Природничі науки». При цьому, серед природничих факультетів, що готують фахівців за спеціальностями 106–Географія, 103–Науки про Землю та 242–Туризм, наш Факультет має найвищу рейтингову оцінку.

Оцінка найкращих факультетів України формувалася з чотирьох складових: середнього балу ЗНО (35%), рейтингу університету (25%), інфраструктури (15%) та експертних оцінок 48 фахівців (25%). Рейтинги університетів визначалися з урахуванням оцінок за міжнародними та національними рейтингами, кількістю публікацій, кількістю цитувань та індексом Гірша. Оцінки за показником «Інфраструктура» визначалися з урахуванням місця розташування факультетів, стану їхніх будівель, матеріально технічної бази та кампусів, а також деканів факультетів (науковий ступінь, вчене звання, публічні повідомлення про недоброчесність).


ОГОЛОШЕННЯ
19.04.2021 р. об 11.30

для студентів ІІ курсу ОП «Природнича географія» та «Транскордонне екологічне співробітництво», в рамках навчальних дисциплін «Географічні інформаційні системи» та «ГІС в природничій географії» відбудеться відкрита лекція на тему «Прикладні аспекти застосування ГІС».

Лектор – канд.геогр.н, старший науковий співробітник відділу ландшафтознавства Інституту географії НАНУ – Голубцов О.Г.

До лекції також можуть доєднатися всі бажаючі за наведеним нижче посиланням:

https://us04web.zoom.us/j/79600376966?pwd=NHVxY1FYN2dmclZsVzBaY25zaktwUT09

Идентификатор конференции: 796 0037 6966
Код доступа: Dz5Yyt

Університет сприятиме розвиткові Київського регіону

 Про роль Київського національного університету імені Тараса Шевченка у забезпечені розвитку Київського регіону ішлося під час урочистого підписання Меморандуму про співпрацю Університету із Агенцією регіонального розвитку Київської області..

 Подію було проведено 09 квітня 2021 року в головному навчальному корпусі Університету. Підписання Меморандуму про співпрацю відбулося за участі проректора з науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександра Рожка, декана географічного факультету Сергія Запотоцького, керівника керівник Експертно-консультаційного центру з розвитку громад та територій Анатолія Мельничука які представляли інтереси КНУ імені Тараса Шевченка. Від Агенції регіонального розвитку Київської області на зустрічі були присутні директор Дмитро Крепак.

Поважні сторони обговорили ключові аспекти Меморандуму про співпрацю. Ішлося, зокрема, про навчально-інформаційний супровід розвитку громад і територій; про координацію спільних проєктів через новозаснований Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Науково-педагогічний колектив Університету бажає колегам плідної реалізації для запланованих у межах співпраці із Агенцією регіонального розвитку Київської області!

 

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ
 
«Дороги вина та смаку України:
досвід розбудови, виклики та партнерська взаємодія»

Детальніше дивитись тут

Про соціальну місію Київського національного університету імені Тараса Шевченка, про ключову роль провідного українського закладу вищої освіти в справі освітнього розвитку об’єднаних територіальних громад України ішлося під час урочистого підписання Меморандуму про співпрацю Університету із Всеукраїнською асоціацією ОТГ.

 

Подію було проведено 30 березня 2021 року в головному навчальному корпусі Університету. Підписання Меморандуму про співпрацю відбулося за участі в. о. ректора Леоніда Губерського й декана географічного факультету Сергія Запотоцького, які представляли інтереси КНУ імені Тараса Шевченка. Від Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад на зустрічі була присутня виконавча директорка Валентина Полтавець.

У вітальному слові до учасників події Леонід Губерський наголосив: «Університет був і залишатиметься провідною інституцію із формування наукової думки й модерних освітніх ініціатив. Тож і сьогодні започатковується важлива для розвитку українських регіонів співпраця, згідно з якою представники самоврядування й службовці громад матимуть змогу отримувати сучасні знання й потрібні для них практичні навички на базі КНУ імені Тараса Шевченка».

Валентина Полтавець окреслила поточний стан справ у межах Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, поділилася планами й перспективами із професійного розвитку представників громад, відповідно до вимог глобального світу, що повсякчас динамічно змінюється.

Поважні сторони обговорили ключові аспекти Меморандуму про співпрацю. Ішлося, зокрема, про навчально-інформаційний супровід розвитку громад і територій; про координацію спільних проєктів через новозаснований Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Очікується, що завдяки започаткованій із Всеукраїнською асоціацією ОТГ Університет суттєво розширить можливості:

 • щодо реалізації науково-дослідного й освітнього потенціалу співробітників Університету;
 • щодо можливостей працевлаштування й запровадження інструментів дуальної освіти для студентів, аспірантів і випускників;
 • щодо зростання соціальної ролі, формування позитивного іміджу й збільшення внеску у розвиток місцевого самоврядування в Україні для КНУ імені Тараса Шевченка загалом.

Науково-педагогічний колектив Університету бажає колегам плідної реалізації для запланованих у межах співпраці із Всеукраїнською асоціацією ОТГ задумів, проєктів і планів!Шановні випускники, викладачі, студенти та співробітники географічного факультету, дорогі географи та географині!
Прийміть найсердечніші вітання з нагоди нашого професійного свята – Дня географа! В цей святковий день бажаю вам творчої наснаги, професійного зростання та  нових географічних звершень. Нехай удача завжди супроводжує вас у всіх справах, а в особистому житті нехай буде багато хороших подій.
Бажаю щастя, здоров'я і успіхів у розвитку нашого рідного факультету!
 
З повагою,
декан географічного факультету С.П. Запотоцький

 

27 березня 2021 року географічний факультет Університету буде відзначати традиційне свято - День географа!

 У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в Україні та місті Києві зокрема, всі заходи відбудуться в онлайн-форматі.
 Програмою передбачено проведення «Дня відкритих дверей географічного факультету» о 10:00.
 

Зустріч відбудеться на платформі Zoom (ID: 760 314 7934, Passcode: geo403).

Посилання на зустріч: https://us04web.zoom.us/j/7603147934?pwd=ZWtpTW9JaldrVVQ5UjBEUk1EVlFxZz09

 

Також хочемо повідомити, що корпус факультету буде закритий. Просимо вибачення за незручності. Дякуємо за розуміння!

  З повагою,

адміністрація географічного факультету!

Шановні друзі, колеги, випускники, студенти та абітурієнти!

 Запрошуємо Вас в суботу, 27 березня о 12 годині на День відкритих дверей
кафедри країнознавства та туризму з нагоди
ДНЯ ГЕОГРАФА

Цього року ми зустрічаємось он-лайн, і головне - ми ЗУСТРІЧАЄМОСЬ!

Чекаємо, щоб поділитися враженнями, спогадами, обговорити плани на майбутнє...

Для підключення до зустрічі перейдіть за цим посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/84342098313?pwd=UEJ3azlQY0lTbk5rN2pxZ1BzQWZFQT09

або відкрийте програму zoom і введіть Ідентифікатор події (843 4209 8313) та код доступу (846920).

ДО ЗУСТРІЧІ!