Про соціальну місію Київського національного університету імені Тараса Шевченка, про ключову роль провідного українського закладу вищої освіти в справі освітнього розвитку об’єднаних територіальних громад України ішлося під час урочистого підписання Меморандуму про співпрацю Університету із Всеукраїнською асоціацією ОТГ.

Подію було проведено 30 березня 2021 року в головному навчальному корпусі Університету. Підписання Меморандуму про співпрацю відбулося за участі в. о. ректора Леоніда Губерського й декана географічного факультету Сергія Запотоцького, які представляли інтереси КНУ імені Тараса Шевченка. Від Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад на зустрічі була присутня виконавча директорка Валентина Полтавець.

У вітальному слові до учасників події Леонід Губерський наголосив: «Університет був і залишатиметься провідною інституцію із формування наукової думки й модерних освітніх ініціатив. Тож і сьогодні започатковується важлива для розвитку українських регіонів співпраця, згідно з якою представники самоврядування й службовці громад матимуть змогу отримувати сучасні знання й потрібні для них практичні навички на базі КНУ імені Тараса Шевченка».

Валентина Полтавець окреслила поточний стан справ у межах Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, поділилася планами й перспективами із професійного розвитку представників громад, відповідно до вимог глобального світу, що повсякчас динамічно змінюється.

Поважні сторони обговорили ключові аспекти Меморандуму про співпрацю. Ішлося, зокрема, про навчально-інформаційний супровід розвитку громад і територій; про координацію спільних проєктів через новозаснований Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Очікується, що завдяки започаткованій із Всеукраїнською асоціацією ОТГ Університет суттєво розширить можливості:

• щодо реалізації науково-дослідного й освітнього потенціалу співробітників Університету;
  • щодо можливостей працевлаштування й запровадження інструментів дуальної освіти для студентів, аспірантів і випускників;
  • щодо зростання соціальної ролі, формування позитивного іміджу й збільшення внеску у розвиток місцевого самоврядування в Україні для КНУ імені Тараса Шевченка загалом.

Науково-педагогічний колектив Університету бажає колегам плідної реалізації для запланованих у межах співпраці із Всеукраїнською асоціацією ОТГ задумів, проєктів і планів!