Вчена рада Київського національного університету імені Тараса Шевченка 5 квітня 2021 р. прийняла Ухвалу про «Використання національної та університетської символіки в діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка».

Вчена рада географічного факультету 21 квітня 2021 р. з метою сприяння розвиткові корпоративної відповідальності та виконання факультетом обов’язкових правил офіційного брендбуку, дотримання єдиного корпоративного стилю в символіці з офіційним брендбуком Університету затвердила нову емблему факультету (протокол № 11).

Обговорення ескізу емблеми на географічному факультеті тривало протягом лютого-квітня 2021 р. В остаточному варіанті враховано зауваження, висловлені в ході обговорення.

Емблема географічного факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка

Опис емблеми.Емблема має форму круглого геральдичного щита, облямованого червоною смужкою з написом «Географічний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка». У білому полі зображення земної кулі, виконане в білому і синьому кольорах, з сіткою паралелей і меридіанів, увінчане навколо золотим  лавровим вінком. Внизу в основі лаврового вінка напис «1933», у верху в його кінцівках – восьмипроменева роза вітрів.

Значення символів. Земна куля – основний об’єкт дослідження географії. Паралелі і меридіани – символізують інтереси до вивчення будь-якого куточка планети, а дороговказом в численних експедиціях і наукових розвідках є роза вітрів – давній картографічний і геральдичний знак. Білий колір символізує благородство, відвертість, синій – великодушність, вірність або просто небо, під яким географи виконують свої дослідження.

Золотий лавровий вінок– символ слави, перемоги, миру. Тим самим вшановуються, всі ті, хто вивчає Землю, дбає про довкілля, а також багатотисячний колектив випускників географічного факультету.

Напис «1933» –данина історії. Це рік заснування геолого-географічного факультету, витоки з якого бере географічний факультет, який у 1944 р. став самостійним структурним підрозділом.

Напис «Географічний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка» виконано в облямуванні червоного кольорі – традиційному кольорі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Цим підкреслюється приналежність географічного факультету до славної сім’ї факультетів та інститутів Шевченкового університету.

Автори емблеми –професори В.К. Хільчевський, С.П. Запотоцький. Комп’ютерний дизайн – В.О. Рогінець.

Емблема затверджена вченою радою географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка 21 квітня 2021 р.