Вловивши всі виклики сьогодення, експертно-консультаційним центром з розвитку громад та територій КНУ у співпраці з асоціацією ОТГ було реалізовано сертифікатну програму "Стратегування та планування розвитку громад та територій – дії лідерів громад". Відтак, сьогодні, 10 вересня, було урочисто завершено двоетапне навчання лідерів громад з Київщини, Херсонщини та Черкащини.

Розвиток територіальних громад – виклик, який отримав адміністративно-територіальний устрій України в останні роки.

Економіко-географічна база, правове регулювання, управління місцевими фінансами та бюджетами, аналітика даних в GIS-порталах, стратегування місцевого соціально-економічного розвитку, менеджмент проєктів та залучення інвестицій в місцеву економіку – база, якою має володіти кожен з лідерів громад.

Дана програма надала учасникам усю необхідну базу, якою має володіти лідер територіальної громади на сьогодні. Окрім того, вона дала поштовх покращити обізнаність лідерів громад у шляхах розвитку територій.