Випускники кафедри метеорології та кліматології

Випускники

Випускники кафедри працюють у підрозділах ДСНС України (зокрема, в Українському гідрометеорологічному центрі), Міністерстві охорони навколишнього природного середовища, Міністерстві оборони, Міністерстві інфраструктури, ДП «Український авіаційний метеорологічний центр», аеропортах, аграрних компаніях,  наукових установах в Україні та за кордоном, навчальних закладах МОН України, громадських екологічних організаціях, Національному антарктичному центрі, телекомпаніях, Державному космічному агентстві. Частина випускників продовжує навчання в провідних зарубіжних університетах, здобуваючи ступінь магістра або доктора філософії.

Випускники кафедри є учасниками Українських антарктичних експедиційна станцію “Академік Вернадський” (С. Ясинський, випускник 2002 р. та Б. Безнощенко, випускник 2016 р.).

О. Колмогорцева (випускниця 2011 р.), починаючи з квітня 2017 – є провідним автором Міжнародної групи експертів зі зміни клімату (IPCC), а з 2018 р. – керівником кліматичних проектів в ООН. . Колмогорцева (випускниця 2011 р.), починаючи з квітня 2017 – є провідним автором Міжнародної групи експертів зі зміни клімату (IPCC), а з 2018 р. – керівником кліматичних проектів в ООН. Випускник аспірантури кафедри метеорології та кліматології Ю. Дідовець – науковий співробітник Потсдамського інституту досліджень впливу клімату (Німеччина), який був виконавцем та керівником низки міжнародних наукових проектів.

В нинішньому складі співробітників кафедри значна частка її випускників різних років – викладачі: проф. О. Шевченко, доц. В. Затула, ас. Ю. Яценко, співробітники навчальної синоптичної лабораторії: І. Олексієнко, Є. Порхун, Г. Свінціцька.

Наші випускники, хто вони?

Наталія Діденко

Випускниця кафедри 1983 року. Телеведуча, блогер, головний синоптик інтернет-ресурсу Opogode. Працювала синоптиком у відділі метеорологічних прогнозів Українського Гідрометеорологічного центру (1983–2000), редактором програми «Нова погода» на Новому каналі (2000–2008), редактором та ведучою програми «Погода» на Першому національному каналі (2005–2012), редактором на каналі Інтер у програмі «Ранок з Інтером» (2006–2007), редактором, головним синоптиком у ТОВ Телерадіокомпанія «Погода ТБ» (2012–2013), на Громадському телебаченні, Громадському радіо (2013–2016).

Співпрацювала з компанією Крафт ЯкобсСушард, метеорологічні консультації (2000–2003), з журналом NationalGeographic Україна (2014). Головний синоптик порталу http://opogode.ua (з 2013), ведуча та редактор програми «Погода» на каналі «Еспресо» (з 2016), ведуча власної авторської програми «Погода з Наталкою Діденко» на радіо «Країна ФМ» (з 2017). Автор блогів у журналі «Країна», на порталі opinionua.com. Щоденні прогнози погоди від Наталки Діденко передруковуються багатьма виданнями та порталами. Її сторінка у Фейсбуці станом на грудень 2021 має близько 70 тис. підписників.

Наталія Птуха

Випускниця кафедри 2013 року (магістр). З 2012 року працює синоптиком в Українському гідрометеорологічному центрі ДСНС України (УкрГМЦ). У 2021 виступила ініціатором створення прес-офісу даної державної установи, наразі завідувачка сектору взаємодії зі ЗМІ в УкрГМЦ. Співпрацює зі столичними та національними каналами телебачення, радіостанціями та інформаційними джерелами. Бере активну участь у популяризації гідрометеорологічної діяльності шляхом створення та розміщення тематичного контенту та відеоматеріалів на сторінках соціальних мереж та ютуб-каналу Українського гідрометеорологічного центру.

Михайло Савенець

Випускник кафедри 2015 року (магістр). Кандидат географічних наук, старший науковий співробітник відділу моніторингу атмосфери Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України. Національний координатор ClimateandCleanAirCoalition. Основні напрямки роботи: супутниковий моніторинг стану якості атмосферного повітря, онлайн-інтегроване моделювання атмосферних процесів та хімічного складу атмосфери.

Євгенія Галицька

Випускниця кафедри 2014 року (магістр).  Паралельно з навчанням на кафедрі метеорології та кліматології здобула кваліфікацію бакалавра англійської філології. Працювала в Українському Гідрометеорологічному центрі, пройшла стажування на курсах Всесвітньої метеорологічної організації у Китаї. Під час навчання в магістратурі на конкурсній основі здобула грант Кабінету Міністрів України для навчання за кордоном та навчалася протягом одного семестру у Лейпцігському університеті (Німеччина).

У 2014 р. отримала грант Німецького товариства академічних обмінів (DAAD) для навчання в аспірантурі Лейпцігського університету, від якого відмовилася, оскільки одночасно з цим на конкурсній основі отримала постійну посаду наукового співробітника в Інституті фізики довкілля Бременського університету. У 2018 році була нагороджена Європейською  спільнотою наук про Землю за краще представлення студентського наукового дослідження. У 2019 році захистила дисертацію доктора філософії (PhD) з фізики навколишнього середовища в Бременському університеті. Працює в тому ж університеті науковим співробітником у відділі кліматичного моделювання.

Борис Безнощенко

Випускник кафедри 2016 року (магістр). Учасник 21-ої Української антарктичної експедиції на станції Академік Вернадський (2016–2017), стипендіат німецького екологічного фонду DeutscheBundesstiftungUmwelt (стажування в м. Гамбург 2018–2019). В минулому – співробітник гідрометеорологічної станції “Київ”, УкрГМІ та Національного антарктичного наукового центру України. Станом на грудень 2021 – PhD-студент Єврейського університету у Єрусалимі (Ізраїль).

Тетяна Савченко

Випускниця кафедри 2019 року (магістр). На 4-му курсі, паралельно з навчанням розпочала роботу на Державному Підприємстві «Український авіаційний метеорологічний центр». В подальшому, поступово з відділу метеорологічного спостереження на аеродромі Київ/Жуляни перейшла до відділу сектору прогнозування та обслуговування авіації на аеродромі Київ/Жуляни, де станом на грудень 2021 і працює.