Практика. Богуславська гідрологічна база

Богуславська гідрологічна база

Богуславська гідрологічна база (м. Богуслав, Київської області) – тут проходять гідрометричну практику гідрологи ІІ курсу; геофізичну – метеологи ІІ курсу; геодезичну – картографи І курсу, топогеодезичну – студенти-курсанти ІІ курсу Військового інституту.

На базі студентських практик в м. Богуславі Київської обл. діють:

  • навчально-науковий гідролого-гідрохімічний стаціонар на р. Рось, організований кафедрою гідрології та гідроекології у 1981р. для проведення практик студентів та науково-дослідницьких робіт при Богуславській науково-дослідній гідрологічній станції, яка створена одним з основоположників гідрологічної науки в Україні д.т.н., проф. А.В.Огієвським та активним ініціатором її організації д.т.н., проф. П.Ф.Вишневським у 1939 р, як структурний підрозділ тодішнього Інституту гідрології та гідротехніки Академії наук Української РСР.

Сьогодні на університетському стаціонарі виконуються експериментальні гідрологічні та гідрохімічні дослідження на спеціально обладнаних малих водозборах з метою оцінки антропогенного впливу на малі річки.

  • навчально-науковий постійно-діючий полігон кафедри геодезії та картографії, призначений для проведення геодезичної, топографо-геодезичної та фотограмметричної практик студентів І-ІІ курсів, який функціонує з 1999р. і забезпечує польову підготовку фахівців ОКР «бакалавр».

Богуславська гідробаза УкрГМІ, займаючи значно більшу сусідню частину території на західній околиці м. Богуслава з достатньо розвинутою, але застарілою інфраструктурою, надає широку підтримку діяльності бази практик студентів університету. Спільно використовуються гідрометричні пости, зокрема пальовий водомірний пост на р.Рось, де крім спостережень за рівнем води проводяться роботи з визначення витрат води, гідрографічні та сучасні геодезичні вимірювання та побудови основних і знімальних мереж згущення в т.ч. GPS та ін., де студенти навчаються різним видам знімань у прибережній зоні та частині лісогосподарської території на західній околиці міста, де є потреба проводити різноманітні дослідження, необхідні для здійснення комплексної науково-обгрунтованої природоохоронної діяльності.

В літній період тут функціонує облаштована їдальня, в якій за угодою з Богуславським профтехучилищем щороку проходять виробничу практику студенти-кулінари, які під керівництвом досвідчених викладачів, кухарів-професіоналів забезпечують якісне і суттєво здешевлене харчування студентів університету на практиці. А в непогоду це затишне і просторе приміщення використовується для проведення камеральних робіт та відпочинку і дозвілля студентів.

Крім шести студентських будиночків літнього типу з 2-х ярусними ліжками на 5-7 осіб, одного викладацького (обкладеного цеглою) та ще двох дерев’яних викладацьких будинків, встановлених на узліссі бази на університетській території є доріжки з асфальтовим покриттям, електричне освітлення, радіо і телебачення, є криниця та колонка централізованого водопостачання та водовідведення, дві вбиральні літнього типу, забезпечується вивіз сміття. За потреби гідробаза УкрГМІ влітку надає змогу студентам користуватися послугами бібліотеки, окремими іншими приміщеннями у своєму адміністративному 2-х поверховому корпусі, а також використовувати з навчальною метою територію метеостанції.