Географічний факультет
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ НАШОГО САЙТУ!
Запотоцький
Сергій Петрович
Декан географічного факультету
доктор географічних наук, професор,
Щиро радий вітати Вас на сайті географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Географічний факультет в Київському університеті було засновано в 1933 році створенням відділення у складі геолого-географічного факультету на базі трьох кафедр: фізичної географії, економічної географії, геодезії та картографії. А вже з 1944 року географічний факультет почав функціонувати як самостійний підрозділ Київського університету.
Проте розвиток географічної науки й освіти в Київському університеті розпочався практично з часу його заснування. Ще з перших років функціонування Київського університету Святого Володимира проводились дослідження та роботи із вивчення природних умов України. У витоках розвитку географічних досліджень стояли видатні вчені: математик Д. О. Граве; фізик М. П. Авенаріус; фізико-географи П. І. Броунов, Б. І. Срезневський; геологи і геоморфологи В. Г. Бондарчук і П. А. Тутковський; економіко-географ К. Г. Воблий; геодезисти-землевпорядники та картографи М. М. Бєлонін, В. Г. Леонтович, П. К. Нечипоренко; астрономи-геодезисти Ф. А. Бредихін, В. В. Федоров, Р. П. Фогель, М. Ф. Хандриков, А. П. Шидловський та ін.
Нині географічний факультет – це провідний центр географічної освіти і науки всієї України, що готує висококласних фахівців за стратегічно важливими напрямками розвитку нашої держави:
– Урбаністика та міське планування;
– Управління розвитком регіону та просторове планування;
– Географічне країнознавство, політико-географічні та міжнародні дослідження;
– Управління розвитком туризму та рекреації;
– Туризм;
– Геодезія, землеустрій та кадастр; Картографія, географічні інформаційні системи та дистанційне зондування Землі.
– Транскордонне екологічне співробітництво;
– Геоекологія та екосистемні послуги
– Управління та екологія водних ресурсів;
– Метеорологія;
– Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування
– Підготовка вчителів Географії та вчителів природничих дисциплін найвищого рівня.
Наш факультет проводить підготовку здобувачів вищої освіти на 8 кафедрах: фізичної географії та геоекології; землезнавства та геоморфології; економічної та соціальної географії; країнознавства та туризму; географії України; гідрології та гідроекології; метеорології та кліматології; геодезії та картографії.
Кадровий потенціал нашого факультету найпотужніший серед географічних підрозділів в Україні. Серед наших викладачів є Члени-кореспонденти Національної академії наук України та Національної академії педагогічних наук України, лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужені діячі науки і техніки, Національний консультант Програми з навколишнього середовища ООН (UNEP), Лауреати Премії Президента України для молодих вчених, наукові керівники численних держбюджетних тем, автори статей у високорейтингових журналах, науковці з високим індексом Гірша, автори патентів, переможці Всеукраїнських конкурсів наукових робіт, які люблять свою роботу і виконують її сумлінно.
Факультет відомий саме своїми студентськими практиками, які проходять на базі Канівського природного заповідника); Ясинянської навчально-наукової бази у Карпатах; Богуславської гідрологічної бази, Навчально-наукової бази практик географічного факультету «Жуків Хутір».
Наші практики, як правило, це не тільки частина навчального процесу, це теплі спогади про пережиті моменти, які залишаються з студентами назавжди.
Ми підтримуємо постійні зв’язки із зарубіжними університетами, зокрема з Університетом імені Казимира Великого в Бидгощі (Польща); з Університетом Камеріно (Італія), з університетом Етвеша Лоранда (Угорщина); з університетом Британської Колумбії (м. Ванкувер, Канада) географічними факультетами університетів США, Великої Британії, Білорусії, Словаччини та ін.
Студенти нашого факультету мають можливість брати участь в міжнародних обмінах, отримувати стипендії та гранти, стати учасниками міжнародних конференцій тощо.
Випускники географічного факультету – це затребувані фахівці у провідних установах НАН України, серед яких Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство розвитку громад та територій України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державне агентство водних ресурсів України, Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації, Національний арктичний центр; науково-дослідницькі, проектні та прогнозно-планові державні і приватні установи; обласні, районні і міські управлінські структури, органи управління об’єднаних територіальних громад, туристичні компанії, зовнішньоторговельні, транспортні та банківські установи, засоби масової інформації та реклами, працівники сфери малого бізнесу, викладачі географії та природничих наук в навчальних закладах тощо.
І врешті, географічний факультет – це велика дружня родина, колектив однодумців, де панує дух географічних традицій та атмосфера взаєморозуміння й поваги.
Електронна бібліотека
Створена для забезпечення навчального та науково-дослідницького процесу
Контакти
Адреса: проспект Академіка Глушкова, 2, м. Київ, 03022
Тел: (044) 521-32-70
E-mail: geogr@knu.ua