Кар’єрні можливості
ВИПУСКНИКИ
Багато випускників географічного факультету стали знаними в Україні людьми у сфері науки, освіти, державного управління, вони – лауреати високих державних нагород, відзначені найвищими науковими титулами, обіймають високі державні посади, представляють Україну у діяльності впливових міжнародних організацій і на важливих міжнародних форумах.
Кирило МАЗУР
Випускник кафедри фізичної географії та геоекології 2011 року (магістр). Засновник агенції інновацій Center42, однієї з найактивніших гравців українського ринку корпоративних інновацій. Агенція допомагає компаніям шукати можливості в напрямку digital-інновацій, нових технологій, кооперації зі стартапами. За останні 5 років члени команди Center42 ініціювали понад 30 екосистемних ініціатив, орієнтованих на розвиток стартап екосистеми в Україні, мають досвід $11 млн. інвестицій в IT-сервіси. В проектах агенції Center42 співпарцюють такі інноваційні компанії, як Microsoft, Amazon, Visa, Grammarly, Samsung та ін.
Євгенія ГАЛИЦЬКА
Випускниця кафедри метеорології та кліматології 2014 року (магістр). Паралельно з навчанням на кафедрі метеорології та кліматології здобула кваліфікацію бакалавра англійської філології. Працювала в Українському Гідрометеорологічному центрі, пройшла стажування на курсах Всесвітньої метеорологічної організації у Китаї. Під час навчання в магістратурі на конкурсній основі здобула грант Кабінету Міністрів України для навчання за кордоном та навчалася протягом одного семестру у Лейпцігському університеті (Німеччина). У 2014 р. отримала грант Німецького товариства академічних обмінів (DAAD) для навчання в аспірантурі Лейпцігського університету, від якого відмовилася, оскільки одночасно з цим на конкурсній основі отримала постійну посаду наукового співробітника в Інституті фізики довкілля Бременського університету. У 2018 році була нагороджена Європейською спільнотою наук про Землю за краще представлення студентського наукового дослідження. У 2019 році захистила дисертацію доктора філософії (PhD) з фізики навколишнього середовища в Бременському університеті. Працює в тому ж університеті науковим співробітником у відділі кліматичного моделювання.
Володимир ОСАДЧИЙ
Випускник кафедри гідрології та гідрохімії 1981 року.
Доктор географічних наук, член-кореспондент НАН України, директор Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України (з 2000 р.)
Зробив значний внесок у розвиток теоретичних та прикладних аспектів гідрохімії поверхневих вод, вивчення мікроелементного складу, ГІС-технологій в гідрохімії. Займається також питаннями сучасних змін клімату. Під його керівництвом виконано низку національних та міжнародних наукових гідрометеорологічних проектів. Учасник комплексних гідрохімічних досліджень басейну Дніпра, водойм-охолоджувачів українських АЕС, водних об’єктів зони відчуження ЧАЕС.
У 2010 р. В.І. Осадчий обраний членом-кореспондентом НАН України. В.І. Осадчий у складі авторського колективу удостоєний Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 р. Має понад 240 наукових праць.
Петро БРИТАНСЬКИЙ
Випускник кафедри географії України (ОП Середня освіта, магістр).
Вчитель із, вже тривалим стажем, у Київсьому ліцеї бізнесу і зараз у Lyceum Gremium.
Входить до ТОП-50 кращих вчителів України – премія GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE 2021 року.
Наталія ДІДЕНКО
Випускниця кафедри метеорології та кліматології 1983 року. Телеведуча, блогер, головний синоптик інтернет-ресурсу Opogode. Працювала синоптиком у відділі метеорологічних прогнозів Українського Гідрометеорологічного центру (1983–2000), редактором програми «Нова погода» на Новому каналі (2000–2008), редактором та ведучою програми «Погода» на Першому національному каналі (2005–2012), редактором на каналі Інтер у програмі «Ранок з Інтером» (2006–2007), редактором, головним синоптиком у ТОВ Телерадіокомпанія «Погода ТБ» (2012–2013), на Громадському телебаченні, Громадському радіо (2013–2016).
Головний синоптик порталу http://opogode.ua (з 2013), ведуча та редактор програми «Погода» на каналі «Еспресо» (з 2016), ведуча власної авторської програми «Погода з Наталкою Діденко» на радіо «Країна ФМ» (з 2017). Щоденні прогнози погоди від Наталки Діденко передруковуються багатьма виданнями та порталами. Її сторінка у Фейсбуці станом на грудень 2021 має близько 70 тис. підписників.
Борис БЕЗНОЩЕНКО
Випускник кафедри метеорології та кліматології 2016 року (магістр). Учасник 21-ої Української антарктичної експедиції на станції Академік Вернадський (2016–2017), стипендіат німецького екологічного фонду Deutsche Bundesstiftung Umwelt (стажування в м. Гамбург 2018–2019). В минулому – співробітник гідрометеорологічної станції “Київ”, УкрГМІ та Національного антарктичного наукового центру України. Станом на грудень 2021 – PhD-студент Єврейського університету у Єрусалимі (Ізраїль).
Михайло ХОРЄВ
Випускник кафедри гідрології та гідроекології 2005 р. (магістр).
У 2011–2016 роках – головний спеціаліст, начальник відділу у Державному агентстві водних ресурсів України.
У 2016–2019 роках – перший заступник голови Державного агентства водних ресурсів України.
З 2020 року заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
Олеся ШАПОВАЛОВА
Випускниця кафедри фізичної географії та геоекології 2012 року (аспірант). Головний спеціаліст Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінекоенерго України. Сфера професійних інтересів: Рамкова Конвенція зі Зміни Клімату, Паризька угода та подальші кроки щодо адаптації до кліматичних змін. Учасниця багатьох проектів і програм, зокрема проекту “Better ways for better future”, програми Професійних стажувань (Professional Fellowship Programe) Державного департаменту США.
Аніта БАБИН
Випускниця кафедри геодезії та картографії 2015 р.
Вже понад 7 років успішно працює в одній із провідних компаній м. Києва у сфері землевпорядкування «Інгер-Град» що надає геодезичні, землевпорядні та юридичні послуги при оформленні прав на землю, веденні в експлуатацію нерухомого майна, а також консалтингові послуги в сфері будівництва і девелопменту. З 2017 року має кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника.
В 2018 році удостоєна подякою Першого заступника Міністра АПК. В 2020 р. підвищила кваліфікацію щодо складання окремих видів документації із землеустрою та документації з оцінки земель, проведення інвентаризації земель, перевірки якості ґрунтових, геоботанічних, та інших обстежень земель, виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт при здійсненні землеустрою. В 2022 р. успішно пройшла стажування щодо надання сертифікованим інженерам-землевпорядникам статусу державних кадастрових реєстраторів.
Яна БУРДУК
Випускниця кафедри геодезії та картографії 2021 року (магістр). На 4-му курсі, паралельно з навчанням розпочала роботу в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру на посаді: фахівець відділу організаційного забезпечення діяльності керівництва та міжнародної співпраці департаменту організаційно-інформаційного забезпечення.
З вересня 2021 року переведена у відділ супроводження проектів міжнародної торгової діяльності Управління міжнародної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України як головний спеціаліст.
Олексій ЯРОШЕВИЧ
Випускник кафедри кафедри гідрології та гідроекології. Кандидат географічних наук, директор консалтингової компанії «Blue rivers», керівник численних міжнародних проектів: Проект ЄС CBC «Стале управління природними ресурсами в межиріччі Тиса-Тур» (Україна, Румунія, Угорщина); Проект ЄС «Стале інтегроване управління міжнародними річковими коридорами в країнах СЄ» (Україна, Словаччина); Проект ПРООН «Збереження, збільшення та управління запасами вуглецю та біорізноманіттям, сприяючи сталому розвитку в Чорнобильській зоні відчуження через створення науково-дослідного центру охорони навколишнього середовища та заповідної території, Україна» (Україна), ін.
Наталія ПТУХА
Випускниця кафедри метеорології та кліматології 2013 року (магістр). З 2012 року працює синоптиком в Українському гідрометеорологічному центрі ДСНС України (УкрГМЦ). У 2021 виступила ініціатором створення прес-офісу даної державної установи, наразі завідувачка сектору взаємодії зі ЗМІ в УкрГМЦ. Співпрацює зі столичними та національними каналами телебачення, радіостанціями та інформаційними джерелами. Бере активну участь у популяризації гідрометеорологічної діяльності шляхом створення та розміщення тематичного контенту та відеоматеріалів на сторінках соціальних мереж та ютуб-каналу Українського гідрометеорологічного центру.
Анна ПАНИЧ
Випускниця кафедри географії України 2017 року (спеціальність «Географія рекреації та туризму», магістр).
Після закінчення університету починає працювати в ТОВ “УКРГРУППРОЕКТ”. З лютого 2019 року – дотепер: керівник відділу економіки та стратегічного планування в ТОВ «УКР-ГРУППРОЕКТ».
У 2020 році вступає до аспірантури Національного університету імені Тараса Шевченка на географічний факультет.
Павло ОСТАПЕНКО
Випускник кафедри економічної та соціальної географії 2014 року. Голова Товариства дослідників України, експерт із територіального розвитку, місцевого самоврядування та геоінформаційних систем, кандидат географічних наук. Керівник проєкту розробки інтерактивної карти та Атласу адміністративно-територіального устрою України. Керівник групи розробників ГІС-порталу Херсонської області. Засновник школи-семінару з «Проблем розвитку регіонів України». Працював в Україні експертом та керівником проєктів на замовлення міжнародних компаній «Environment Resource Management», «Shell», «Volkswagen Foundation», «Agriteam consulting Canada».
Валентина РИБАЛКО
Випускниця кафедри економічної та соціальної географії 1990 року. Працювала на різних посадах у Донецькому обласному центрі зайнятості, з 2014 року – директор Донецького обласного центру зайнятості. Кандидат економічних наук – захистила дисертацію з проблем профорієнтації молоді в умовах сучасного ринку праці та викладала на економічному факультеті Донецького національного університету.
Анастасія ШОЛОХОВА
Випускниця кафедри фізичної географії та геоекології 2019 року (магістр). Учасниця проектів з відновлення ландшафтів та управління побутовими відходами, які впроваджувались у Швеції, Естонії та Латвії. Проходила стажування в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Учасниця Представництва групи молодих фахівців Міжнародної асоціації твердих відходів (ISWA) в Україні. На даний час – аспірантка Каунаського університету технологій (Литва) та молодший науковий співробітник кафедри екологічних технологій.
Тетяна САВЧЕНКО
Випускниця кафедри метеорології та кліматології 2019 року (магістр). На 4-му курсі, паралельно з навчанням розпочала роботу на Державному Підприємстві «Український авіаційний метеорологічний центр». В подальшому, поступово з відділу метеорологічного спостереження на аеродромі Київ/Жуляни перейшла до відділу сектору прогнозування та обслуговування авіації на аеродромі Київ/Жуляни, де станом на грудень 2021 і працює.
Тетяна ПРОКОПЕНКО
Випускниця кафедри країнознавства та туризму 2000 року (магістр). Почала працювати за фахом ще в студентські роки у туроператорі «САМ» на позиції помічника менеджера з туризму і завершила роботу в компанії в 2007 році на позиції керівника відділу. З 2008 року директор провідного міжнародного туроператора «Корал Тревел”, який є частиною міжнародної групи компаній OTI Holding з більш ніж 30-річним досвідом успішної роботи на світовому ринку гостинності. Coral Travel має найбільшу в Україні брендовану мережу «Турагенств Coral Travel» та «Турагенств Coral Elite Service», що складається з 300 агенств у 80 містах країни. Компанія була відзначена почесною нагородою «Вибір року» в номінації «Туроператор року» в 2016, 2017 і 2019 роках.
Тетяна Прокопенко є віце-президентом з міжнародного співробітництва АЛТУ (Асоціація лідерів турбізнесу України).
співробітництва АЛТУ (Асоціація лідерів турбізнесу України).
Олег МАРЧЕНКО
Випускник кафедри геодезії та картографії 1997 року. З 2016 року – начальник філії держаної установи «Держгідрографія» «Укрморкартографія». Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2011 року. Є автором 21-єї публікації, 2-х спеціальних видань, співавтором 2-х публікацій та 5-и спеціальних видань, співавтором 8-ми атласів навігаційних карт, член авторського колективу та співавтор «Океанографічного Атласу Чорного та Азовського морів» та «Атласу гідрографії і океанографії Чорного та Азовського морів», має 8 свідоцтв Державного департаменту інтелектуальної власності МОН України на реєстрацію авторського права на твори з питань навігації, гідрографії та океанографії. Почесний працівник морського і річкового транспорту України (2008). Почесний працівник державної установи «Держгідрографія» (2009).
Оксана СИВАК
Випускниця кафедри економічної та соціальної географії 2002 року.
Головний економіст проєктів, учений секретар ДП «Український державний НДІ проектування міст “ДІПРОМІСТО” імені Ю.М. Білоконя», кандидат географічних наук. Співавтор близько 40 проєктів містобудівної документації різних рівнів. На державному рівні – це «Моніторинг Генеральної схеми планування території України» та «Розробка інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі». На регіональному рівні долучалася до розробки схеми планування територій Полтавської та Волинської областей, схеми планування районів у різних регіонах України (Кременчуцького, Козельщинського, Іваничівського, Любомльського, Луцького, Лиманського районів). На місцевому рівні брала участь у розробці комплексних планів, генеральних планів, детальних планів територій та планів зонування міст Черкаси, Луцьк, Маріуполь, Кременчук, Лисичанськ, Звенигородка, Лиман, Горішні Плавні, Сміла, Нетішин.
Тимофій НАГОРНИЙ
Випускник кафедри економічної та соціальної географії 2021 року. Головний спеціаліст сектору організації веломережі Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації. Автор проекту-переможця Громадського бюджету Києва «Розклад руху громадського транспорту на зупинках». Співавтор розробки стандарту «Конструктив влаштування острівців безпеки у місті Києві», розробки нових дорожніх знаків «Зона для пішоходів та велосипедистів» у ДСТУ 4100:2021 та «Правилах дорожнього руху» та Альбому типових схем організації велоінфраструктури міста Києва. Учасник розробки проєкту пішохідної Бессарабки та активний організатор його реалізації.
Маргарита ДУБНИЦЬКА
Випускниця кафедри геодезії та картографії 2015 року (спеціаліст), кваліфікація – інженер землеустрою та кадастру. З 2013 року паралельно з навчанням працювала на виробництві інженером-землевпорядником. З 2015 року є сертифікованим інженером-землевпорядником. У цьому ж році пройшла стажування на посаді головного спеціаліста Відділу аукціонів та конкурсів Управління ринку землі Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації. У 2021 році здобула ступінь доктора філософії за спеціальністю Геодезія та землеустрій у Київському національному університеті будівництва і архітектури. Має 30 наукових праць. Зараз суміщає підприємницьку діяльність у сфері землеустрою з посадою інженера-землевпорядника у ТОВ «Компанія Геонікс».
Ростислав СОССА
Випускник кафедри геодезії та картографії 1979 року. Доктор географічних наук (2004), професор кафедри геодезії та картографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2008–2013 рр.), з 2016 р. завідувач кафедри картографії та геопросторового моделювання Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка». 2005–2007 – голова Державної служби геодезії, картографії та кадастру, директор ДНВП «Картографія» (2007–2015 рр.). Кавалер Ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2009). Автор понад 300 наукових праць і публікацій, серед яких 12 монографій.
Леонід РУДЕНКО
Випускник кафедри геодезії та картографії 1963 року. Доктор географічних наук (1984), член-кореспондент НАН України (1992), професор (2001), заслужений діяч науки і техніки України (2003), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1993) і премії ім. В.І.Вернадського НАН України (2003), академік НАН України (2009), директор Інституту географії НАН України (1991–2020). Видатний український географ-картограф, автор понад 500 наукових праць, серед яких 17 монографій, 15 комплексних атласів і 113 карт фундаментального типу, 12 брошур. Науковий редактор і співавтор Національного атласу України, головний редактор Українського географічного журналу.
Степан ЗІНЯКОВ
Випускник кафедри країнознавства та туризму 2015 року (магістр). Співзасновник маркетингового комунікаційного агентства Bluocean та інноваційного сервісу з доставки свіжих продуктів OVO.ua. За рік існування стартап OVO залучив $0,5 млн у таких інвесторів, як маркетолог Андрій Федорів та фонд TA Ventures. Сервіс продовжує стрімкий розвиток. Найближчим часом планується вихід продукту на міжнародний ринок.
Також, в рамках колективної ініціативи групи мислителів-ентузіастів Степан працює над створенням філософсько-світоглядного «інституту смислів». У 2021 році увійшов до списку “Under 30 Forbes”.
Сергій НАЗАРЕНКО
Випускник кафедри фізичної географії та геоекології 2019 року (магістр). Продовжує навчання в Литовському Інституті Енергетики (Lithuanian Energy Institute), є аспірантом та молодшим науковим співробітником в лабораторії гідрології. Приймав участь у проектах «Е-рішення для громад», «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», «Joint management of Latvian – Lithuanian transboundary river and lake water bodies (TRANSWAT)», ін.
Мирослава РЯБОВІЛ
Випускниця кафедри фізичної географії та геоекології 2019 року (магістр). Працювала в Центрі геоінформаційних систем в ДП «ДІПРОМІСТО». На даний час працює в Агенції геопросторових рішень «АГЕОРА». Основні напрямки роботи: розроблення стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації; аналіз природних умов та ресурсів, стану довкілля; формування пропозицій до проектних рішень документації з просторового планування регіонального та місцевого рівнів стосовно забезпечення охорони довкілля. Співрозробник звітів зі стратегічної екологічної оцінки генеральних планів міст Чортків, Ужгород, схеми планування території Дніпропетровської області та нормативно-грошової оцінки земель міста Кривого Рогу.
Наталія ПОГРЕБНА
Випускниця кафедри економічної та соціальної географії 2011 року. Директор Департаменту економіки та цифровізації Київської обласної державної адміністрації. Експерт у сфері державного управління та регіональної політики, стратегічного планування, соціально-економічного розвитку регіонів і міст, з надання електронних та адміністративних послуг. Стажувалася у Польській Агенції Інвестицій та Торгівлі за програмою «Створення, розвиток та управління установами, що підтримують розвиток стартапів – інкубатори та акселератори», Польській Агенції з розвитку підприємництва за програмою «Місія Агенцій регіонального розвитку та українських підприємців ІТ-індустрії». Голова комісії з питань соціального захисту населення Гатненської сільської ради.
Маргарита РИМАРЕНКО
Випускниця кафедри країнознавства та туризму 2012 року. Отримавши диплом, продовжила навчання в Центрально-Європейському Університеті (м. Будапешт), де здобула ступінь доктора політичних наук за напрямком «Міжнародні відносини». До її наукових інтересів належать регіональні безпекові трансформації, конфліктологія, політична географія, екологічна миротворчість, зовнішня політика регіональних політичних організацій (зокрема ЄС та АСЕАН). Її наукові роботи з’являються у рецензованих академічних журналах «International Politics», «Nationalities Papers», «Annals of the New York Academy of Sciences», «Society Register», ін. Маргарита періодично за запрошенням викладає в Університеті Любляни (Словенія), Університеті Пазманя Петера (Угорщина), Карловому Університеті (Чехія), Центрально-Європейському Університеті (Австрія). Вона також є незалежним консультантом з питань освіти з урахуванням конфлікту, членом Міжвідомчої мережі з освіти в надзвичайних ситуаціях (INEE) та міжнародним тренером з викладацької майстерності.